Свободен Глас

зареждане

Политика

Делян Добрев напусна Народното събрание след приета оставка

Дали и на какво учат младите в ГЕРБ - това е друг въпрос. 

Народното събрание прие оставката на депутата от ГЕРБ-СДС Делян Добрев, който по-рано през седмицата подаде заявление за прекратяване на правомощията си като народен представител.

Самият Добрев посочи като мотив желанието си да даде път на по-младото поколение в партията.

Дали и на какво учат младите в ГЕРБ - това е друг въпрос. 

Той отбеляза, че е в политиката от близо две десетилетия, през които е заемал редица ключови постове – общински съветник, народен представител, заместник-министър, министър и председател на парламентарни комисии. 

Решението му идва след дългогодишно присъствие в управленските структури на ГЕРБ и държавната власт.  „В ГЕРБ от първия кабинет на Борисов останахме само аз и Владислав Горанов“, заяви Добрев, аргументирайки решението си с необходимостта ор обновление в партията.

Въпреки оттеглянето си от парламента, той подчерта, че няма да напуска ГЕРБ и ще продължи да участва в партийния живот.

Оставката на Добрев поставя край на една дълга политическа кариера в Народното събрание. Въпросът обаче остава доколко подобни оттегляния представляват реална промяна в модела на управление или по-скоро символичен жест към общественото очакване за нови лица в политиката.

Не е ясно и какъв реален кадрови потенциал за обновление съществува в структурите на ГЕРБ и до каква степен „новите лица“ биха довели до различен политически подход, предвид дългогодишната недобра управленска практика на партията и натрупаните обществени недоволства към нея през последните години.

Свързани статии

Коментари

Статията има 0 коментара

Напишете коментар

Вашите имейл и телефон няма да бъдат публикувани

За да добавяте коментари е необходимо да се впишете в системата
ВХОД